VW P2568

VW P2568 sorun kodunu düzeltme

VW 2568 VW sahipleri, yeni bir radyatör taktıktan sonra VW P2568 arıza kodunun çıktığını gördüklerinde oldukça sinirlenirler. P2568 Doğrudan Ozon Azaltma Sensörü, radyatör göbeğine yapıştırılmış bir sensörü ifade eder. VW'de bu sistem varken radyatör değişimini batırmak oldukça kolaydır, bu nedenle Doğrudan Ozon Azaltma Sensörünün ne işe yaradığını ve bunu nasıl batırabileceğinizi anlatacağım.

Bazı Kaliforniya emisyonlu araçların radyatörleri, dumanı azaltmak amacıyla yer seviyesindeki ozonla (O3) reaksiyona girerek onu O2'ye dönüştüren katalitik bir kaplama ile kaplanmıştır. Radyatör kaplaması, radyatör kanatçıklarından geçen ozonla reaksiyona girmeden önce bir "ışık kesme" sıcaklığına ulaşması gerektiğinden katalitik konvertörünüze benzer. "Işık kesme" sıcaklığı yaklaşık olarak140°F ila 167°F.

Volvo, VW/Audi, Mitsubishi, Mercedes-Benz, BMW gibi otomobil üreticileri bu özel radyatörleri taktıkları için Tier 3 emisyon kredisi almaktadır. Ancak, mağazaların ucuza kaçıp kaplamasız bir radyatör takmadıklarından emin olmak için her yeni radyatörle birlikte yeni bir Doğrudan Ozon Azaltma Sensörü takmaları ve bu sensörün belirli bir şekilde takılması gerekmektedir.

Eski sensörü tekrar kullanamazsınız çünkü kurcalamaya karşı korumalı bir tasarıma sahiptir. Aslında, eski sensörü sökmek bile kırılmasına neden olacaktır. Sensör ECM'ye şifrelenmiş veri gönderir, bu nedenle bir dirençle baypas etmenin bir yolu yoktur.

Yeni P2568 Doğrudan Ozon Azaltma Sensörünün Takılması

Sensörün takılması özel bir prosedür gerektirir. Sensör, SADECE prob kısmına uygulanması gereken özel bir yapıştırıcı içerir. Sensörü radyatör göbeğine yapıştırmaya çalışmak için yapıştırıcıyı KULLANMAYIN. Bunu yapmak P2568 Doğrudan Ozon Azaltma Sensörü arıza kodunun görünmesine neden olur, çünkü yapıştırıcı bir yalıtkan görevi görür ve sensör ECM'ye doğru sıcaklığı bildiremez,Yapıştırıcıyı sensörün yüzüne veya gövdesine UYGULAMAYIN, sadece proba uygulayın.

Başa dön