LED dönüş park stop ampulleri sorunlara neden oluyor

LED dönüş parkı stop ampullerinin takılmasıyla ilgili sorunlar

İşte aracınıza neden LED dönüş, park ve stop ampulleri takmamanız gerektiği.

LED dönüş sinyali ve stop lambası ampulleri şu anda çok moda. Birincisi, düşündüğünüz kadar uzun ömürlü değiller, bu da çok uzun süre dayanmayacak bir ampul için daha fazla para harcadığınız anlamına geliyor. Ev kullanımı için ilk nesil kompakt floresan ampulleri hatırlarsanız, üreticinin iddia ettiği kadar uzun ömürlü olmadıklarını bilirsiniz. Aynı şey otomotiv LED dönüş sinyali, stop lambası için de geçerlidir,Kuyruk lambası, plaka ve yedek ampuller. Sıradan uzun ömürlü akkor ampullerden daha uzun süre dayanmazlar. 15 dolar civarında bir fiyata, 2 dolarlık uzun ömürlü bir ampulü değiştirmek için bunları kullanmak çılgınlıktır.

İkincisi, akkor flamanlı park lambalarının LED'lerle değiştirilmesi büyük sorunlara neden olabilir. Bu hala yeni bir teknoloji ve birçok tedarikçi otomobil üreticileri tarafından kullanılan çeşitli "ampul çıkarma" sistemlerini anlamıyor.

LED dönüş park stop ampulleri "bulb out" sistemini kandırır

Birçok son model araçta "ampul sönmüş" ampul algılama sistemi vardır. Akkor ampulün durumunu kontrol etmenin birçok yolu vardır. Yaygın yöntemlerden biri voltaj düşüşünü veya akım çekişini ölçmektir. LED ampuller çok daha az güç tükettiğinden, ampul izleme sistemini otomatik olarak tetikleyerek sistemin ampulün yandığını düşünmesini sağlar ve ardından gösterge panelinizde ampul sönmüş göstergesi yanar.

LED sinyal ampulü üreticileri, LED sinyal ampulünün sıradan bir ampulle neredeyse aynı voltaj düşüşünü sağlaması için devreye dirençler ekleyerek bu sorunu aşmaya çalışır. Bu yaklaşımın dezavantajı, direnç eklemenin daha fazla enerji tüketmesidir. Yani elektrik tasarrufuna veda edin. Ayrıca, aracınızdaki ampul çıkış sistemi voltaj düşüşünü kullanmıyorsa, dirençlerhiç yardımcı olmuyor.

LED ampuller hızlı yanıp sönmeye neden olur

Eski günlerde, otomobil üreticileri flaşörün açılıp kapanmasını sağlamak için akım çekimine güveniyorlardı. Ampuller yaydan akım çektikçe ısınan ve şekil değiştiren bükülmüş bir metal disk içeren basit bir cihazdı. Şekil değiştiğinde, yay metali sinyal ampullerine giden gücü keserdi. Güç akışı olmadığında, metal soğur ve orijinal şekline geri dönerdi.Akkor sinyal ampulü yandığında, diskten daha az akım geçer ve bu da daha az ısıya neden olur. Sonuç olarak; disk çok daha hızlı ayrılır, daha hızlı soğur ve daha hızlı yeniden bağlanır, bu da "hızlı yanıp sönme" durumuyla sonuçlanır.

Bir akkor dönüş sinyali ampulünü bir LED ile değiştirdiğinizde, LED ampul çok daha az güç çektiği için hızlı yanıp sönme durumunu otomatik olarak çoğaltabilirsiniz.

LED dönüş stop park ampulleri iyi çalışmıyor gövde kontrol modülleri

Birçok otomobil üreticisi, yukarıda açıklanan mekanik flaşör ünitesini ortadan kaldırdı ve bunun yerine, park etme ampullerini kontrol etmek için karoseri kontrol modülüne röle bağladı. Bu sistemler, filamanların sağlam olup olmadığını görmek için zaman zaman ampul üzerinde bir tür süreklilik testi yapar. Bu araçlardan birinde bir akkor ampulü LED park etme ampulü ile değiştirirseniz, yalnızca yanlış "ampul sönmesi" elde etmekle kalmazsınızendikasyonları, bitmiş akü ve çalışmama durumu dahil her türlü elektrik sorununa da neden olabilirsiniz. Aşağıya bakın.

GM LED ampuller hakkında bülten yayınladı

GM, bazı 2017 Acadia (VIN N) ve XT5 modellerinde ölü akü ve çalışmayan başlat/durdur işlevlerini ele almak için bir servis bülteni yayınladı. Akkor yedek ampul yerine bir LED yedek ampul takılması da bir gösterge paneli ve anahtar arka aydınlatma aydınlatma sorununa neden olabilir.

Bültende GM, karoseri kontrol modülünün ampullere düşük voltaj sinyali uygulayarak ampul kesintilerini tespit etmek için yedek lamba devresini izlediğini açıklamaktadır. Akkor yedek ampullerin LED yedek ampullerle değiştirilmesi BCM'nin yanlış dönüş voltajını görmesine neden olur.

LED dönüş sinyali, stop lambası, arka lamba ve yedek ampuller büyük sorunlara neden olur

Yanlış bir geri dönüş voltajı ile BCM sinyali tekrar tekrar dener ve bu da BCM'nin "uyku moduna" girmesini engeller. Sonuç olarak akü boşalır, gösterge paneli ve anahtar arka aydınlatma aydınlatması sorunları ortaya çıkar. Yani bu 15 dolarlık şık LED sinyal ampulleri aracınızdaki elektrik sistemlerini mahvedebilir.

LED dönüş sinyali, stop lambası, arka lamba ve yedek ampuller buna değmez

Neden LED ampul için daha yüksek bir fiyat ödeyelim, daha fazla güç kullanalım ve normal 2 dolarlık ampulle aynı ömrü elde edelim? Bu çılgınlık! Elektrik sorunlarını da ekleyince bu çılgınca bir hareket.

Bir gün otomobil ve LED ampul endüstrisi bunu çözecektir. Ancak bu nesil LED sinyal ampulleri prime time için hazır değil.

Başa dön