Toyota yağ filtresi anahtarı

Yağınızı değiştirmek için özel bir Toyota yağ filtresi anahtarı edinin

Toyota'da Yağ Filtresi Kapağı Nasıl Çıkarılır

Birçok Toyota sahibi son model Toyotalarındaki yağ filtresini çıkarmaya çalışırken sorun yaşıyor. Birçok Toyota motoru artık bir muhafazaya uyan kartuş tarzı bir filtre kullanıyor. 2007-2010 Tundra ve 2008-2010 Sequoia araçları 1UR-FE veya 3UR-FE motor, 2009-2010 Corolla ve Matrix 2ZR-FE, 2009 Highlander ile donatılmıştır. Bu, filtrenin döndürülebilir bir stil olmadığı anlamına gelir.

Muhafaza plastikten yapılmıştır ve 14 kanallı 64,5 mm'lik bir kapak içerir. Bu muhafazada sıradan bir kapak anahtarı kullanmaya çalışırsanız, ona zarar verirsiniz. Doğru aleti kullanmalısınız. İşte nasıl çalıştığı.

Yeni yağ filtresi plastik bir boşaltma aleti ile birlikte gelir. Filtre muhafazasının altındaki boşaltma tapasını çıkarın. Ardından boşaltma aletini vidalayın. Yerine oturduğunda, muhafazanın içindeki bir valfi açar ve filtredeki yağ dışarı akar. Damlama durduğunda, boşaltma aletini sökün ve atın. Boşaltma tapasına yeni filtre kutusundan yeni bir O-ring yerleştirin, tapayı vidalayın vespec.

Ardından özel yivli aleti yuvaya yerleştirin ve çevirin.

Son model Toyota/Lexus motorlarında yağ filtresini çıkarın

Ardından kartuş filtreyi kaldırın ve yeni üniteyi takın. Muhafaza O-halkasını filtre kutusundaki yenisiyle değiştirin. O-halkasına hafif bir kat motor yağı sürün ve muhafazayı yerine vidalayın. İşte önemli kısım. 18-ft/lbs'yi AŞMAYIN. aksi takdirde bir sonraki yağ değişiminde çıkaramayabilirsiniz.

Toyota özel bir Toyota anahtarı P/N 09228-06500-02 veya 09228-06501 belirtir, ancak birkaç şirket benzer bir alet üretmektedir.

©, 2014

ABN Toyota / Lexus 6 - 8 Silindir Yağ Filtresi Anahtarı 64mm Kartuş Tipi Yağ Filtresi Yuvaları için

Toyota & için Danti Yağ Filtresi Anahtarı; Lexus 4 Silindir Prius Matrix Rav4 Auris Corolla Highlander Avalon Camry Scion TC - Süper Güçlü Alüminyum Alaşım, 3/8 ″ & 1/2 ″ Sürücüye Uyuyor

Başa dön