Sıyrılmış bijon somununu çıkarın

Soyulmuş bijon somunu nasıl çıkarılır

Soyulmuş bir bijon somununuz varsa, size onu çıkarmanın birkaç yolunu göstereceğim. Ama önce bijon somununuzun kapaklı olup olmadığını belirlemelisiniz. Kapaklı bijon somunları, tekerlek saplamasının dişlerini örtmek ve daha güzel bir görünüm sağlamak için orijinal bijon somununun üzerine takılan dekoratif bir krom, siyah veya başka bir süslü renge sahiptir.

Bijon kapakları açık uçlu bijonlara göre daha kolay soyulur çünkü kapağın tamamı daha ince metalden yapılmıştır. Bir kez yanlış boyutta soket kullanırsanız kapağın köşelerini yuvarlayabilir ve bijon somununu soyabilirsiniz.

Konik/konik yataklı açık uçlu bijon somunu

Krom kapaklı bijon somunu

Kaydet

Kapak ve bijon somunu

Sıyrılmış bijon somunu kapağı

Sıyrılmış kapaklı bijon somununu sökün

Kapaklı bir bijon somununu sıyırırsanız ve metrik bir soket kullandıysanız, daha iyi oturması için en yakın boyuttaki SAE soketine geçin (veya tam tersi). Bu işe yaramazsa, bijon somunu kapağını kesmek için bir çekiç ve küçük bir soğuk keski alın. Ardından keskin keskiyi kullanın

Dekoratif kapağın altında mükemmel bir bijon somunu bulun.

İnce metal kapağın kenarlarını kesmek için bıçak kullanın. Kapağı çıkardığınızda keskin köşeleri olan mükemmel bir bijon somunu bulacaksınız. Doğru boyutta bir soket bulun ve işinize geri dönün.

Sıyrılmış bir bijon somununu açık uçla çıkarın

Bu biraz daha zordur. Daha iyi bir kavrama elde etmek için metrik soketlerden SAE soketlere geçmeyi veya tersini deneyebilirsiniz. Ancak bu işe yaramazsa, yaptığınız işi durdurmak ve özel bir soyulmuş bijon sökme soketi satın almak en iyisidir. Saat yönünün tersine kuvvet uygularken bijon somununu sıkarak çalışırlar. Ne kadar sert çevirirseniz, soyulmuş bijon somununu o kadar sert ısırırlar.

Sıyrılmış bijon somunu sökme soketlerinin iki stili vardır: ters spiral oluklu ve ters dişli. Dişli stilin daha iyi çalıştığını ancak başlatmanın çok daha zor olduğunu buldum. Ters spiral oluklu bijon somunu soketi hemen çalışıyor gibi görünüyor, ancak bir kez başladığında agresif bir şekilde ısırmıyor gibi görünüyor. Sadece bilmeniz için, sıyrılmış bijon somununu soketin içinden çıkarmak çok daha kolaydır.spiral yivli stil.

Kaydet

Kaydet

©, 2012

Kaydet

Kaydet

Başa dön