Silverado bitmiş akü

Silverado bitmiş aküyü teşhis etme

Atölyeler, Silverado'nun aküsünün bitmesiyle ilgili olarak pek bir anlam ifade etmeyen sorunlarla karşılaşmaktadır. Araç aküsü rastgele ölebilir. Bitmiş bir aküye ek olarak, GM pikap motoru kapattıktan ve hatta anahtarı kilit silindirinden çıkardıktan sonra çalışmaya devam edebilir.

Diğer atölyeler Silverado'nun yedek ışıklarının kamyon kapalıyken de açık kaldığını bildirirken, diğerleri anahtar çıkarıldığında motor kontrol ışığının yandığını bildirmektedir.

Sigorta kutusu korozyonunun neden olduğu Silverado ölü akü

Son model kamyonlardaki Silverado sigorta kutusu kaputun altında bulunur ve hava koşullarına karşı düzgün bir şekilde kapatılmamıştır. Yağmur ve yol tuzu sigorta kutusuna girerek bağlantıları aşındırabilir ve yukarıdaki tüm belirtilere neden olabilir.

Silverado sigorta kutusu korozyonunu kontrol edin

Silverado kaporta altı sigorta kutusunun kapağını çıkarın ve röleleri sökmeye başlayın. Yeşil renkli korozyon belirtilerini arayın. Terminalleri temizlemeyi ve stabilant 22 kontak düzenleyici veya deoksit uygulamayı deneyebilirsiniz. Ancak çoğu durumda sigorta kutusunu değiştirmeniz gerekecektir.

©, 2019

Başa dön