Lastik omuz patlamaları

Lastik omuz patlaklarını ve lastik yanak patlaklarını neden onaramazsınız?

Lastik omzu neden onarılamaz bir bölgedir?

Her lastik şirketi size lastik omuz ve yanak bölgelerindeki patlakları tamir edemeyeceklerini söyler. Ancak bunun nedenini asla açıklamazlar. İşte hikaye

İlk olarak, lastik omuzları ve yanakları en fazla esneme ve dolayısıyla en fazla ısıyla karşılaşır. Bu nedenle, lastik tapaları ve yamaları sürekli esneme ve ısıya iyi dayanmaz. Lastik sırtı gibi nispeten düz alanlar için tasarlanmışlardır.

İkinci olarak, lastik yanağı ve omzu dönüşlerde en fazla stresle karşılaşır, bu nedenle bu bölgelerdeki herhangi bir zayıflık lastik arızasına ve kontrol kaybına neden olabilir.

Aşağıdaki kesite bakarsanız, lastik omuz veya yanak bölgelerinde kuşak olmadığını görürsünüz. Bu, yapısal stabilite için sadece gövde katlarına bağlı olduğunuz anlamına gelir. Gövde katları delinmemişse stresi kaldırabilir. Ancak delinmiş ve yama yapılmış veya tıkanmışsa yeterince güçlü değildirler.

Çelik kayışların lastik sırtındaki son boşlukta nasıl bittiğine dikkat edin. Lastik omzunda veya yanağında yapısal destek yoktur. Bu nedenle bu alanlar yamalanamaz veya tıkanamaz. Lastik omzundaki veya yanağındaki delikler güvenli bir şekilde onarılamaz

©. 2022

Başa dön