Honda hidrolik direksiyon sert, gürültülü

Honda hidrolik direksiyon sert, gürültülü sorununu teşhis etme ve giderme

Honda'nızda uzaktan servo direksiyon sıvı haznesi varsa ve Honda servo direksiyonda sert, gürültülü bir sorun fark ettiyseniz, bu makale tam size göre.

Honda hidrolik direksiyon belirtileri

- Hidrolik direksiyon desteği eksikliği. Honda direksiyonu zor dönüyor

- Tekerlekleri döndürürken vınlama sesi

- Servo direksiyon haznesine giden dönüş hortumu düz

Honda hidrolik direksiyon sert, gürültülü durumuna ne sebep olur?

Honda araçlarının çoğunda uzaktan kumandalı bir güç

Direksiyon sıvısı haznesi. Hazne, dahili ekran filtresinin üzerindeki bir giriş aracılığıyla kremayer ve pinyon dişlisinden dönüş servo direksiyon sıvısını alır. Filtre, her türlü partikül maddeyi yakalamak ve tutmak için tasarlanmıştır. Filtreden geçen sıvı servo direksiyon pompasına emilir, burada basınçlandırılır ve aracın servo direksiyonunu çalıştırmak için kullanılır.

Honda servo direksiyon sıvı haznesinde ne sorun var?

Zamanla hortumlar ve contalar bozulur ve tüm partikül maddeler hidrolik direksiyon haznesi elek filtresi tarafından filtrelenir. Partikül maddelere ek olarak, hidrolik direksiyon sıvısının kendisi de yüksek ısı nedeniyle bozulabilir ve çökelen vernik benzeri bir çamur oluşturabilir

Tıkalı rezervuar süzgeci

Rezervuar süzgeci tıkandığında, servo direksiyon pompası sıvı açlığı yaşar ve servo direksiyon desteğinin eksikliğini fark edersiniz. Bu, tıkanmış bir servo direksiyon sıvısı rezervuar süzgecinin en önemli belirtisidir.

Servo direksiyon vınlama sesini ne yapar?

Servo direksiyon sistemindeki vınlama sesi HER ZAMAN hava girişinden kaynaklanır. Honda araçlarında dönüş hortumları bilinen bir sorundur. Dönüş hortumu kırılganlaşır ve çatlayarak dönüş sıvısının içine hava çekilmesine izin verir. Bu hava dönüş sıvısının köpüklü hava kabarcıkları oluşturmasına neden olur. Hava pompaya girdiğinde yüksek bir vınlama sesine neden olur.

Tıkanmış servo direksiyon sıvı haznesi süzgecini tamir edebilir misiniz?

Deneyebilirsiniz. Bir kutu sprey fren temizleyici alın ve hidrolik direksiyon haznesini ayırın. Ekranı fren sıvısına doyurun ve durulayın.

Yedek Honda servo direksiyon sıvı haznesi

Duruladıktan sonra, fren temizleyicisinin tüm izlerini gidermek için basınçlı hava kullanarak hazneyi kurutun. Ardından hazneye taze hidrolik direksiyon sıvısı ekleyin ve son bir durulama ve boşaltma yapın.

Ardından eskiyen dönüş hattını değiştirin.

Honda hidrolik direksiyon dönüş hortumu

Temizlenmiş/yeni rezervuar yerine yerleştirildikten sonra, sistemdeki havayı boşaltmanız gerekecektir. Çoğu "uzman" size motoru çalıştırmanızı ve direksiyonu tam sola ve tam sağa çevirmenizi söyleyecektir. Bu işe yarayabilir. Ancak çoğu zaman işe yaramaz ve direksiyonu tam solda veya sağda tutmak 2.000 psi'ye kadar çıkabilir, bu da eski bir araçta yüksek basınç hattını veya kremayerdeki contaları patlatabilir vepinyon.

Servo direksiyondaki havayı çıkarmak için el tipi bir vakum pompası kullanıyorum

Asla tam sol tam sağ prosedürünü kullanmam. Hazneyi doldurun

Mityvac MV8000 Otomotiv Test ve Hava Alma Kiti

Motoru çalıştırın ve tekerleği sola ve sağa çevirin, ancak tam sola/sağa çevirmeyin. Gürültü varsa, motoru kapatın. Rezervuarın kapağını çıkarın ve bir vakum tapası uygulayın. Ardından, tüm hidrolik direksiyon sistemine vakum uygulamak için el tipi vakum pompanızı kullanın. Sistemdeki havayı çekerken vakum göstergesinin hafifçe düşmesini izleyin. Gösterge hareket etmeyi bıraktığında, tüm hava dışarı çıkmış demektir.

Ancak hızlı yeniden tıkanmayı önlemek için yeni bir dönüş hortumu takmak en iyisidir. Rezervuar süzgecini temizleyemiyorsanız, yeni bir hidrolik direksiyon sıvısı rezervuarı satın alın. Birçok satış sonrası şirket bu rezervuarları Honda'dan çok daha ucuza satmaktadır.

Honda'nız için yedek servo direksiyon haznesi satın alın

Honda'nız için yedek servo direksiyon dönüş hortumu satın alın

Honda'nız için hidrolik direksiyon sıvısı satın alın

Vakumlu hava alma kiti satın alın

©, 2017

Başa dön