Fren ana silindiri sorununu teşhis etme

Fren ana silindiri sorunu nasıl doğru teşhis edilir?

Frenleme sırasında fren pedalınız yere iniyorsa, öncelikle sorunun fren ana silindirinde mi yoksa fren sisteminde başka bir yerde mi olduğunu belirlemeniz gerekir. Her tekerlekte, dağıtım bloğunda ve tüm fren hatlarında fren hidroliği sızıntısı olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Herhangi bir sızıntı bulamazsanız ve kontroller arasında fren hidroliği kaybetmiyorsanız, büyük olasılıkla dahili bir freniniz vardırAna silindir contası arızası. Bunu doğrulamak için ana fren silindirini teşhis etmeniz gerekir.

Bir fren ana silindirini teşhis etmek için hatları tıkamanız gerekir

Fren ana silindirini tıkamanın en kolay yolu. fren ana silindiri

Fren ana silindir tapaları

silindir bağlantıları fren ana silindiri tapalarından oluşan bir paket satın almaktır. Tapalar ayrı fren hatlarının yerine takılır ve fren ana silindirini fren sisteminin geri kalanından izole eder.

Mevcut bir ana silindirde fren ana silindiri sorunu teşhis ediyorsanız, ana silindirden her bir fren hattını çıkarın ve tapaları takın. Ardından fren pedalına sert bir basınç uygulayın. Fren pedalı biraz batmalı ve sonra durmalıdır. Yere batmaya devam ederse, ana silindir iç conta arızası nedeniyle değiştirilmelidir.

Ana silindiri değiştirdiyseniz ve pedal yere batıyorsa, ana silindirdeki tüm havayı çıkarmak için önce tezgahta hava alma prosedürünü gerçekleştirmelisiniz. Prosedür için bu videoya bakın.

Tezgahta hava alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, ana silindiri araca tekrar takın ve tapaları takın. Pedal hala yere batıyorsa, ana silindir arızalıdır.

Başa dön