Ford'da kapı aralık ışığı

Ford'da kapı aralık ışığını teşhis edin ve onarın

Kapı aralık ışığı yanıyorsa, sorun kapı aralık anahtarı, karoseri kontrol modülü veya kapı menteşesi alanında kopuk bir kablo olabilir. Sistemin nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır.

Ford sisteminde kapı aralık ışığı

Kapı aralık anahtarı alt kısımda bulunur

Altta kapı mandalı ve kapı aralık anahtarı

Bu gerçekten aptalca bir konumdur çünkü mandalın içine düşen kir ve yağ, pim anahtarını gerçekten çok fazla bozabilir. Karoseri kontrol modülü, kapı aralık anahtarına yeşil/mor kablo üzerinden güç gönderir. Kapı kapalı olduğunda ve kapı aralık anahtarı düzgün çalıştığında, anahtar kapalıdır ve BCM gücü toprağa bağlıdır. BCM voltaj düşüşünü görür ve kapanırBCM sinyali veya topraklama kablosu kapı menteşesi/söve alanında koparsa (kopması en muhtemel yer), BCM voltaj düşüşünü görmez ve kapı kapalı olsa bile kapı aralık ışığını yakar.

Ford'da kapı aralık ışığını onarın

İlk olarak, kapı aralık şalterini yağlamayı deneyin. Mandala hafif bir yağ damlatın ve yağın pim şalterine işlemesi için kapıyı birkaç kez açıp kapatın. Bu işe yaramazsa, kapı mandalındaki elektrik konnektörünü ayırın ve BCM gücü ve topraklaması için test edin.

BCM gücü yeşil/mor, beyaz, yeşil veya sarı olacaktır. Topraklama kablosu siyah/beyaz veya siyah/sarı olacaktır.

Kapı aralık anahtarı

güç ve şasi, kablo tesisatının iyi ve şalterin kötü olduğunu teyit eder. İki kez kontrol etmek için BCM güç ve şasisini birbirine bağlayın. Kapı aralık ışığı sönmelidir. Eğer öyleyse, kapı aralık şalterini değiştirin.

©, 2017

Başa dön