Erimiş far konnektörünü onarın

Erimiş far konektörü

Maliyetleri düşürmek amacıyla birçok otomobil üreticisi

Erimiş kısa huzmeli far konnektörleri

Bu durum oto tamir endüstrisinde, küçük boyutlu kablolar nedeniyle eriyen far konektörleri ile ilgili yaygın sorunlara neden olmaktadır. Kablolar aşırı ısınır çünkü mevcut yük için çok küçüktür ve ısı plastik konektörün erimesine neden olur.

Buna ek olarak, terminallerdeki korozyon yüksek dirence neden olur ve ısıyı erimiş far konektörleriyle sonuçlanabilecek kadar artırabilir.

Erimiş far konnektörü için düzeltme

Erimiş konnektörü tamir etmenin bir yolu yoktur. Yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Yedek parçaya pigtail denir ve herhangi bir otomobil yedek parça mağazasından temin edilebilir. Sadece aracınız için yeni bir far pigtail konnektörü isteyin. Ayrıca bir sıkma aletine, sıkma konnektörlerine, kablo kesiciye/sıyırıcıya ve ısıyla daralan makaronlara ihtiyacınız olacaktır.

Yeni far konnektörünü takın

Yedek far konektöründeki kablo renkleri mevcut konektörünüzdeki renklerle eşleşebilir veya eşleşmeyebilir, ancak bu önemli değildir. Sadece her terminale giden kabloyu eşleştirin. Eski konektörü kesin. Ardından yeni örgünün ve eski kabloların yaklaşık ½ inç yalıtımını sıyırın. Yeni konektörü kıvırmadan önce ısıyla daralan makaronları yeni örgünün veya eski kabloların üzerine kaydırın.Sıkma işlemi tamamlandıktan sonra hortumu ek yerinin üzerine kaydırın ve hortumu büzmek için bir ısı tabancası veya çakmakla ısıtın. Ekleme hakkında daha fazla bilgi için bu gönderiye bakın

Daha fazla koruma için seramik uzatıcılar ekleyin

Standard, fara takılan ve standart pigtail'den daha fazla ısıya dayanabilen seramik geçmeli uzatıcılar üretir.

Başa dön