Dodge Ram vites değiştirmiyor, P0750

Dodge Ram vites değiştirmiyor sorununu giderme

Bu Dodge Ram vites değiştirmiyor, P0750 maddesi aşağıda listelenen birkaç araç için geçerlidir

2004-10 Dodge Ram 1500 4.7L

2005-13 Dodge Ram 1500 5.7L

2011 Jeep Grand Cherokee 5.7

P0750 arıza kodu nedir

P0750-LR SOLENOİD DEVRESİ şanzıman solenoid paketinde bir devre hatası olduğunu belirtir. Şanzıman Kontrol Sisteminde (TCS), talep edilen vites aralığına göre bantlar ve debriyaj paketleri gibi çeşitli şanzıman sürtünme elemanlarına giden sıvı basıncını düzenlemek için hızlı bir şekilde açılıp kapanan 6 solenoid bulunur.

PCM her bir solenoidi periyodik olarak süreklilik açısından test eder. PCM her bir solenoidi birkaç milisaniye için açar, ardından kapatır. Bu hızlı açma/kapama prosedürü TCS tarafından algılanan endüktif bir yükselme yaratır. TCS teste komut verir ancak endüktif bir yükselme görmezse ve solenoid testi art arda üç kez geçemezse, bir P0750 ayarlar ve şanzımanı "limp in" moduna geçirirTCS başlangıçta ve bundan sonra her 10 saniyede bir testi tekrarlayacaktır. TCS bunu şanzımanı daha fazla hasardan korumak için yapar.

P0750 bir elektrik arızasıdır ve şanzımanda mekanik hasar olduğu anlamına gelmez. "Solenoid paketi" olarak adlandırılan şanzıman solenoidi/TRS grubu tek bir bileşen olarak değiştirilmelidir. Solenoid paketi şanzımanın içindedir ve valf gövdesinin sökülmesini gerektirir ancak valf gövdesinin değiştirilmesini GEREKTİRMEZ.

P0750'nin Nedenleri

L/R SOLENOID KONTROL DEVRESI AÇIK

L/R SOLENOID KONTROL DEVRESI ŞASIYE KISA DEVRE

L/R SOLENOID KONTROL DEVRESI VOLTAJA KISA DEVRE

ŞANZIMAN SOLENOIDI/BASINÇ ANAHTARI GRUBU

GÜÇ AKTARIM KONTROL MODÜLÜ

P0750 arıza kodu için bir solenoid paketi nasıl test edilir

Güç aktarım kontrol modülündeki (PCM) siyah/yeşil konektörü bulun ve bağlantısını kesin. Dijital bir ohmmetre kullanarak, düşük geri vites solenoidi için 10 ve 19 numaralı pinlerdeki (veya 19 numaralı pine bağlı kablo yoksa 28 numaralı pindeki) direnci test edin. 1,8Ω görmelisiniz. Bu değeri alamazsanız, konektör ile şanzıman arasında kısa devre veya bu iki pinde açık devre olup olmadığını kontrol edin.Kablolar. Kısa devre veya açıklık yoksa, düşük geri vites solenoidi arızalıdır. Şanzıman solenoid paketini değiştirin.

Bir Chrysler solenoid paketi nasıl değiştirilir

- Şanzıman karterini çıkarın ve şanzıman yağını boşaltın

- Şanzıman valf gövdesini sökün

- İki solenoid paketi tespit vidasını sökün

- Solenoid paketini ve süzgeci valf gövdesinden çıkarın

42RLE şanzıman için solenoid paketi

Amazon'dan yeni bir Orijinal Chrysler solenoid paketi satın alın

Mopar solenoid paketi 5143151AA

Chrysler şanzımanı için solenoid paketi

©,

Başa dön